Używany SUV – czy warto go kupić?

Przy zakupie używanego samochodu zawsze pojawia się sporo dylematów do rozstrzygnięcia. Odnoszą się one m.in. do wyboru marki i modelu pojazdu oraz jego rodzaju. Wielu Polaków decyduje się na SUV-a. Tego typu auta mają liczne grono zwolenników, co nie dzieje się bez powodu.

Skąd bierze się popularność SUV-ów?

SUV-y to dość specyficzne auta będące połączeniem samochodów osobowych i terenowych. Zapewniają wysoki komfort jazdy i wyróżniają się bogatym wyposażeniem. Znakomicie radzą sobie nawet na trudnych nawierzchniach – nic dziwnego, że są preferowane przez osoby mieszkające na terenach górskich. Świetnie wypadają w roli rodzinnych samochodów i idealnie nadają się na dłuższe wyjazdy z racji m.in. na sporą przestrzeń bagażową.

Jakie są największe zalety używanych SUV-ów?

Niewątpliwie największą zaletą SUV-ów drugiej ręki jest cena – są one tańsze niż nowe modele, chociaż i w ich przypadku trzeba się liczyć z niemałym wydatkiem. Kolejną korzyścią wynikającą z posiadania SUV-a jest to, że są to samochody 4×4. Używane egzemplarze w dobrym stanie technicznym to bezpieczne pojazdy. Napęd na 4 koła oraz wysokie zawieszenie pomagają w pokonywaniu przeszkód, z którymi auta osobowe radzą sobie znacznie gorzej. O ile SUV ze starcia z podwyższonym krawężnikiem czy głębszą kałuża wyjdzie bez szwanku, o tyle tradycyjna osobówka jest narażona na usterki. Ponadto wysokie zawieszenie i szeroki rozstaw osi zapewniają kierowcy bardzo dobrą widoczność, dzięki czemu łatwiej kontrolować sytuację na drodze.

Jak kupić używanego SUV-a?

Planując zakup używanego SUV-a, należy określić swój budżet na ten cel. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe radzą, aby zawsze mieć nadwyżkę w wysokości co najmniej 10 proc. wartości samochodu. Te pieniądze przydadzą się na załatwienie formalności związanych z rejestracją pojazdu, wykupienie ubezpieczenia czy ewentualną wizytę w serwisie. Każdy ma też własne upodobania, jeśli chodzi o markę, model i standard wyposażenia. Przed sfinalizowaniem transakcji trzeba dokładnie obejrzeć samochód o wybrać się na jazdę testową.

https://www.uzywanejaknowe.pl/