Najpopularniejsze samochody używane w Polsce

Polacy niezmiennie od lat mają ulubione marki samochodów używanych. Na polskich drogach najwięcej można spotkać samochodów marki Audi, Volkswagen, Opel i BMW. W poprzednim roku trend ten się utrzymywał, a zaraz wymieniły sobie dokładne modele aut używanych, które cieszyły się największą popularnością wg rankingów i statystyk ubezpieczycieli samochodowych.

Ponad 70% Polaków jeździ co najmniej kilkunastoletnimi samochodami

Zanim przejdziemy do statystyk związanych z najpopularniejszymi markami aut w Polsce, warto sprawdzić jakie samochody poruszają się po polskich drogach. Wg statystyk ubezpieczalni wynika, że aż 71% wszystkich aut na polskich drogach to samochody używane kilkunastoletnie bądź jeszcze starsze. Jak więc widać starsze samochody w Polsce wciąż cieszą się dużą popularnością. Wydaje się więc, że przejście na samochody elektryczne nie odbędzie się tak szybko jak było to zapowiadane. Dodajmy, że kilkunastoletnie auta pomimo swojego wieku i tak są łakomym kąskiem dla złodziei samochodowych. Ostatnio na terenie Raciborza skradziono 15-letnie auto marki Audi. Więcej o tej sprawie przeczytamy na stronie raciborzinfo.pl.

Najczęściej ubezpieczane modele pojazdów samochodowych w Polsce

Wiemy już jakie marki samochodowe w Polsce są najpopularniejsze. Teraz warto przyjrzeć się statystykom związanym z markami aut, które cieszą się największą popularnością. Jakie to pojazdy?

Najczęściej ubezpieczanym samochodem w firmach ubezpieczeniowych jest Opel Astra z 2005 roku. Następnie jest Volkswagen Golf z 1999 oraz 2000 roku. Na kolejnym miejscu znajduje się Audi A4 z 2002 roku. Kolejne miejsce to samochód marki BMW serii 3 z 2002 roku. Na liście TOP 5 znajduje się również Volkswagen Passat z 2001 roku. Czy Wy również widzicie te pojazdy tak często na polskich drogach?