Gdzie kupić używane auto sportowe i o czym pamiętać?

Sportowe auto to marzenie wielu kierowców. Ceny nowych modeli osiągają jednak zawrotne ceny, dlatego też sporo osób decyduje się na zakup takiego pojazdy z rynku wtórnego. Co przy tej okazji trzeba mieć na uwadze, aby nabytek okazał się strzałem w dziesiątkę?

Używane auto sportowe – nie tylko od osoby prywatnej

W Polsce najwięcej transakcji na wtórnym rynku motoryzacyjnym jest zawieranych pomiędzy osobami prywatnymi. Nic w tym dziwnego, skoro trafić można na mnóstwo atrakcyjnych okazji. Warto jednak pamiętać o innych rozwiązaniach takich jak np. zakup używanego samochodu w salonie. Sprawdzeni i doświadczeni dealerzy tacy jak np. Honda Plaza oferują wyłącznie takie auta, które zostały dokładnie sprawdzone pod kątem technicznym oraz prawnym. W salonach można zaopatrzyć się zarówno w nowoczesne modele sportowych aut, jak i w klasyki typu Honda CRX i inne. Plusem zakupu sportowego samochodu z drugiej ręki w salonie jest możliwość nabycia specjalnego pakietu gwarancyjnego. Oczywiście gwarancja dealera nie jest tym samym, co gwarancja producenta, niemniej dobrze skonstruowana umowa daje szereg wymiernych korzyści.

Używane auto sportowe – na co zwracać uwagę?

Decydując się na zakup używanego samochodu sportowego, trzeba w pierwszej kolejności określić własne oczekiwania względem takiego pojazdu. Istotne jest także ustalenie budżetu na ten cel – należy liczyć się z większym wydatkiem niż w przypadku standardowego auta używanego. Eksperci radzą, aby mieć zabezpieczone dodatkowe środki na takie wydatki jak ubezpieczenie, rejestracja pojazdu, podatek od czynności cywilno-prawnych etc. Dobry samochód sportowy to taki, który pod każdym względem odpowiada indywidualnym wymogom, a przy tym nie jest awaryjny i zbyt kosztowny w utrzymaniu. Trafionym wyborem są popularne modele aut, ponieważ w ich w przypadku nie ma większych problemów z nabyciem części. Używany samochód nie powinien też mieć zbyt dużego przebiegu. Oględziny trzeba połączyć z jazdą próbną, odwiedzając przy okazji zaufany serwis.