Nowoczesne technologie w służbie dla kierowców – czyli jak parkować taniej?

Nowoczesne technologie obecne są już w niemalże wszystkich obszarach naszego życia – rozsądne korzystanie z nich przynosi szereg korzyści. Za doskonały przykład może posłużyć tu specjalna aplikacja do mobilnych płatności za parkowanie.

Aplikacja do parkowania – co to takiego?

Aplikacja do mobilnych płatności za parkowanie AnyPark to rozwiązanie adresowane do kierowców, którzy nie chcą już dłużej przepłacać za parkowanie w miastach. Takie opłaty konieczne są m.in. wszędzie tam, gdzie funkcjonuje strefa płatnego parkowania. Wrocław to jedno z miast w Polsce, gdzie coraz więcej kierowców decyduje się na zainstalowanie wspomnianej aplikacji na swoich smartfonach. Ma ona sporo zalet – przede wszystkim pozwala sporo zaoszczędzić na płatnych postojach.

Aplikacja do parkowania – dlaczego warto?

Na korzystanie z omawianej aplikacji warto zdecydować się paru powodów. Największym jej atutem jest bez wątpienia opcja sekundowego naliczania, dzięki której opłaty są naliczane jedynie za rzeczywisty czas postoju. Kolejną przesłanką przemawiającą za założeniem konta w aplikacji jest funkcja zapamiętywania lokalizacji pojazdu, więc łatwiej go odnaleźć na dużym parkingu. Dosłownie kilka sekund zajmuje zakończenie lub przedłużenie postoju. Także i opłaty są uiszczane za pośrednictwem aplikacji – bez stania w kolejkach do parkomatów, martwienia się o drobne czy o ewentualne awarie terminali do płatności kartą.

Aplikacja do parkowania – o czym trzeba pamiętać?

Chcąc zaoszczędzić na parkowaniu z aplikacją, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy w danym mieście lub w konkretnej strefie wchodzi to w ogóle w rachubę. Parking powinien być oznaczony logo aplikacji. Rejestrując się w aplikacji, kierowca wyraża zgodę na przestrzeganie regulaminu usługodawcy. To wiąże się z koniecznością regulowania płatności w wyznaczonym terminie, niemniej kierowca sam wybiera dogodną dla siebie formę płatności – z góry albo na koniec miesiąca. Plus jest tu taki, że nie trzeba szukać parkomatu, aby dostać bilet.