Auto na minuty w Warszawie – jak korzystać z usługi?

W dzisiejszych czasach nie trzeba posiadać samochodu na własność, aby móc z niego korzystać na bardzo atrakcyjnych warunkach. Za doskonały przykład w tym miejscu posłużyć może usługa wynajmu aut na minuty funkcjonująca z powodzeniem w dużych miastach – w tym w Warszawie.

Jak wynająć auto na minuty w Warszawie?

Chcąc wynajmować w Warszawie samochody na minuty, trzeba w pierwszej kolejności zainstalować na smartfonie aplikację Panek CarSharing, a następnie się w niej zarejestrować. Omawiana usługa jest bowiem w całości obsługiwana z poziomu aplikacji – założenie i aktywacja konta klienta są równoznaczne z akceptacją zasad najmu. Aplikacja jest niezbędna przede wszystkim do otworzenia pojazdu oraz zakończenia usługi. Służy ponadto do opłacania przejazdów, lokalizowania dostępnych samochodów oraz zgłaszania usterek. Jest prosta w obsłudze i funkcjonalna. Na flotę wypożyczalni udostępniających pojazdy na minuty składają się w głównej mierze auta przystosowane do typowej jazdy miejskiej, ale jak się okazuje, nie tylko takie. Samochody na minuty proponuje także wypożyczalnia samochodów zabytkowych – Warszawa to doskonały przykład lokalizacji, gdzie działa sporo takich firm. Wynajęcie na minuty auta zabytkowego zależy jednak od spełnienia paru wymogów.

Auto na minuty w Warszawie – czy to się opłaca?

W Warszawie usługa wynajmu samochodów na minuty stale zyskuje na popularności, ponieważ zastępuje drogie taksówki oraz transport miejski. Kierowca płaci za rzeczywisty czas przejazdu i realnie pokonany dystans, a stawki nie są wygórowane. Samochód na minuty to bardzo wygodny sposób na poruszanie się po Warszawie. Ze wspomnianą aplikacją jest to bardzo łatwe. Nie trzeba tracić czasu na załatwianie formalności i podpisywanie umów. Jeśli ktoś potrzebuje auta dosłownie na parę chwil, to wynajem minutowy jest idealnym rozwiązaniem. Nie da się tu też nie wspomnieć o aspekcie ekologicznym. Jeden samochód na minuty jest w stanie zastąpić nawet dziesięć prywatnych aut, co przyczynia się do zmniejszenia ilości spalin oraz rozładowania korków.