Używany Ford Focus z gwarancją – gdzie kupić i czy warto?

Focus to jeden z najbardziej znanych modeli Forda. Samochód ten zadebiutował w 1998 r. Od 2018 r. w produkcji jest jego czwarta generacja. Chętnych na ten samochód osobowy klasy kompaktowej nie brakuje – spore zainteresowanie wśród polskich kierowców wzbudzają używane egzemplarze.

Używany Focus z gwarancją – jak to możliwe?

Najwięcej transakcji na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce zawieranych jest pomiędzy osobami prywatnymi. Tymczasem Ford Focus należy do grona używanych aut, które bez problemu można kupić również w salonie. Taki nabytek opłaca się z paru powodów, a jednym z nich jest gwarancja udzielana przez sprzedawcę. W żadnym razie nie wolno jej mylić z gwarancją producenta, ponieważ są to dwie zupełnie odrębne umowy. Poza tym w salonach sprzedawane są używane samochody, które nie mają już gwarancji producenta. Gwarancja dealera ma za zadanie sprawić, żeby oferta była bardziej atrakcyjna dla klienta. Trzeba jednak pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z jej warunkami.

Używany Focus z gwarancją – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup używanego Focusa w salonie Autoplaza, trzeba mieć na względzie kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim trzeba zasięgnąć informacji na temat stanu prawnego oraz technicznego samochodu, co powinna potwierdzić stosowna dokumentacja. Należy też zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami względem samochodu, ponieważ to przekłada się na wybór wersji wyposażeniowej. Rzecz jasna najlepszym rozwiązaniem będzie względnie nowy Ford Focus, gdyż ryzyko awarii jest w tym przypadku dość niskie. Czytając umowę gwarancyjną, trzeba zwrócić szczególną uwagę na zapisy dotyczące rodzaju usterek, które w ramach gwarancji podlegają bezpłatnym naprawom. Każdy salon współpracuje z wybranymi przez siebie warsztatami i tylko tam można dokonać napraw gwarancyjnych. Warto zatem sprawdzić, gdzie konkretnie zlokalizowane są te serwisy, aby przypadkiem nie okazało się, że zbyt duża odległość utrudni lub wręcz uniemożliwi dostanie się tam uszkodzonym samochodem.