Na czym polega carsharing dla firm?

Choć carsharing dla firm z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, wielu przedsiębiorców wciąż nie jest pewnych, na czym polega takie rozwiązanie. Z tego też powodu warto już na samym początku zauważyć, że carsharing często okazuje się dobrze przemyślanym i nowoczesnym sposobem na stworzenie opłacalnej floty służbowych pojazdów. Jego niewątpliwą zaletą staje się między innymi fakt, że nie musimy płacić za samochody, których w danej chwili nie używamy. W efekcie możemy znacznie obniżyć koszty prowadzenia własnej działalności, zyskując przy tym pojazdy, które są zawsze gotowe do wyruszenia w drogę. Ciekawą ofertą dla firm wyróżnia się Traficar, który dzięki intuicyjnym panelom pozwala na łatwe przydzielanie aut pracownikom i ewidencję czasu ich użytkowania.

W jaki sposób carsharing dla firm pomaga w lepszym zorganizowaniu pracy?

To prawda, że utrzymanie własnej floty służbowych pojazdów często okazuje się dużym wyzwaniem, które pochłania nie tylko czas przedsiębiorcy, ale również jego energię. Musimy wówczas zadbać zarówno o idealny stan samochodów, jak i o bezpieczne miejsce parkingowe, które nie będzie generowało zbyt wysokich kosztów. Z tego też powodu outsourcing przejazdów służbowych staje się świetnym rozwiązaniem w przypadku osób, które chciałyby bardziej skupić się na rozwoju swojego przedsiębiorstwa. W efekcie nie musimy obawiać się o sprawność poszczególnych pojazdów, a także o ich zatankowanie, co znacznie przyspiesza dotarcie do klienta.

Oprócz zaoszczędzenia czasu carsharing dla firm okazuje się również godną uwagi inwestycją w sytuacji, w której chcielibyśmy sprawniej zarządzać dostępnymi pojazdami oraz w łatwy sposób przydzielać do nich pracowników. Decydując się na skorzystanie z Traficara, zyskamy między innymi dostęp do specjalnego panelu, który pozwoli nam na przypisywanie samochodów i na ewidencję czasu ich użytkowania. Dzięki temu z łatwością sprawdzimy, czy nie potrzebujemy dodatkowych aut i czy pracownicy w odpowiedni sposób wywiązują się ze swoich obowiązków.

 carsharing dla firm

Z jakimi dodatkowymi opłatami wiąże się carsharing dla firm?

W przypadku oferty dla firm carsharing nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, które nie zostały przewidziane w umowie. Warto przy tym wspomnieć, że większość tego typu wypożyczalni zapewnia nam sprawną pomoc w sytuacji, gdyby w samochodzie pojawiła się awaria. W efekcie nie musimy martwić się o to, że podczas podróży na ważną delegację lub spotkanie biznesowe zostaniemy bez żadnego środka transportu. Oprócz tego wiele podobnych firm zapewnia nam wliczone w cenę opłaty za tankowanie czy za korzystanie z parkingu.

Mówiąc o dodatkowych opłatach, warto również zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku takiej usługi jak carsharing dla firm nie musimy ponosić kosztów związanych z parkowaniem na płatnych miejscach. W większości przypadków tego typu udogodnienia wchodzą już w cenę związaną z kosztami wynajmu pojazdu. Dzięki temu możemy z łatwością zyskać nieco dodatkowych oszczędności, które zainwestujemy w rozwój naszej firmy lub w zakup innego ważnego wyposażenia. Warto przy tym wspomnieć, że pracownicy otrzymują także atrakcyjne zniżki, które mogą wykorzystać na inne przejazdy.