Jaka kamerka samochodowa do auta?

Kamerka do samochodu to niby tylko gadżet, ale jaki przydatny. Kamera samochodowa to urządzenie sprawdzające się w różnych sytuacjach drogowych. Kamerka samochodowa przydatna jest dla osób, które dużo czasu spędzają za kółkiem. Kierowcy dużo podróżujący są narażeni na zagrożenia związane podczas jazdy, które mogą się wydarzyć na drodze czy podczas parkowania.

Rejestrator samochodowy jakie ma zastosowania?

Wideorejestrator jest urządzeniem pomiarowym i za zadanie ma pomiar prędkości jak i ciągłą rejestrację obrazu. Obraz nagrywany podczas jazdy jest zapisywany na karcie pamięci. Rejestrator jest przydatny w momencie, gdy potrzebujemy dowodu w formie nagrania, które się nam przydadzą podczas udowodnienia przed policją niebezpiecznego
zdarzenia, które się nagrało.

Co wziąć pod uwagę podczas zakupu kamerki samochodowej?

Na rynku występuje wiele różnych modeli kamerek samochodowych. Rejestrator powinien być dobrej jakości. Są takie, które dysponują odpowiednimi parametrami. Pierwsze na co wręcz koniecznie trzeba zwrócić uwagę to zapisywanie nagranego filmu. Urządzenie powinno obsługiwać zewnętrzne karty SD o większej pojemności lub powinno być wyposażone w większą pamięć wewnętrzną. Również należy zwrócić uwagę na kąt nagrywania, aby był jak najszerszy, najlepiej by uchwycił dwa pasy jezdni. Tak jak należy zwrócić czy kamera posiada czujnik ruchu, który uruchamia się w momencie, gdy samochód ruszy z miejsca. Włącza się również pod wpływem ruchu, kiedy ktoś zbliży się do samochodu. Nagrywanie nocne to kolejna ważna funkcja, którą kamerka powinna mieć. Dźwięk nie jest standardowym wyposażeniem, ale fajnie by było gdyby ta funkcja był dostępna.

Możesz też sprawdzać na bieżąco, co dzieje się na polskich drogach, wchodząc na nasz portal www.uwaga.pl.

Kilka modeli, które warto kupić:

  1. PRIDO i7 cena ok 500 złotych. Posiada wyświetlacz: 2,7 cala, kąt widzenia 150 stopni, format zdjęć i wideo JPEG, MOV, a także rozdzielczość nagrania 1440p 30kl/s, 1080p.
  2. Xblitz, cena ok 229 złotych, ma wyświetlacz: 2 cala, kąt widzenia 140 stopni, no i rozdzielczość nagrania Full HD 1080p.
  3. Navitel R1050 z GPS, cena ok 350 złotych, posiada wyświetlacz: 1,2 cala, kąt widzenia 165 stopni oraz ma rozdzielczość nagrania wideo 1080p 30kl.
  4. Mio MiVue 846 Starvis z GPS, ma rozdzielczość nagrania wideo 1080p 60kl./s, Full HD, wyświetlacz: 2,7 cala, no i kąt widzenia 150 stopni.